
Ezt a mondást az élet több területén alkalmazzuk, és valóban vannak szituációk, amikor a kevesebb néha több, jobb vagy éppen hatékonyabb.
Pácienseink többször kérdezik, hogy miért épp 6 hónapig van benn a gyomorballon terápia esetén a ballon a szervezetben? Lehetne-e többet fogyni esetleg, ha 10-12 hónap után távolítanák el? Növelhető-e a hatékonyság ha „még egy kicsit bennmarad”? Ezekre a kérdésekre könnyű válaszolni, nézzük sorban:
Miért pont 6 hónapig tart a gyomorballon terápia? Van-e értelme tovább „benn hagyni”?
Első és legfontosabb érvünk, hogy nagyjából ez az az időszak, amely alatt az emberi agy felismeri az „idegen testet”, és már nem alakul ki teltség érzet. Az általános tapasztalatok szerint a gyomorballon behelyezését követő 4-5 hónap elteltével már inkább az életmódváltásnak köszönhető a tartós fogyás, nem pedig a ballonnak. Így nincs értelme 6 hónapon túl is a ballonnal a szervezetünkben élni, hiszen a súlyveszteség mértékén nem változtat.
Ha valaki mégis nagyobb súlyfeleslegtől szeretne megszabadulni, akkor két lehetősége van:
- A ballon kivétele után 3 hónap „pihenő” jön a szervezetnek, mely után újra lehet kezdeni a 6 hónapos gyomorballon terápiát, hiszen az agy újra „becsapható”. Tehát 2 ballon 6-6 hónapra (3 hónap szünettel) hatékonyabb, mint 1 ballon akár több mint 6 hónapra
- Nagyobb túlsúly esetén a szakértők a gyomorgyűrű használatát javasolják. Az általunk forgalmazott gyomorgyűrű polyuretán bevonatának köszönhetően nem csúszik le, így évekig szervezetünkben maradhat.
Az agyunk érdekes műszer, így néha azért tartunk a kivételtől, mert „hátha még 2 kg-tól megszabadulhatok, ha pár héttel tovább benn marad”. Ez azonban csak pszichénk játéka, az eredmények mást mutatnak. Egy dologtól nem kell tartani, ez pedig a kivétel folyamata. A gyomorballon terápia esetén ugyanis biztonságos és speciális a kivétel során használt szett, így nem sérti végig a nyelőcsövet, nem okoz semmilyen problémát.